Arkiv

Silver - Sida 1451

Jacob Engelbert Sundberg såsskål

Ljusstakar empirstil

Ljusstakar empirstil

Ljusstakar silver

Ljusstakar silver

Silver 1800-/1900-tal

Silver 1800-/1900-tal

Ströare Sheffield

Ströare Sheffield

Sockerruskor

Sockerruskor

Bläckställ i silver, GAB Stockholm 1907

Bägare uddevalla

Bägare uddevalla

Kaktång  tårtspade skål i silver

Cigarettetui Oskar Lindroos Helsingfors

Bordspingla pepparkvarn

Bordspingla pepparkvarn

Kaffeskedar förgyllda

Kaffeskedar förgyllda

Vårt Nyhetsbrev