Arkiv

Orientaliskt - Sida 525

Skålar

Skålar

Vas

Vas

Mandarinporslin Kina

Mandarinporslin Kina

Skålar samt fat på fot Kina

Skålar samt fat på fot Kina

Stekfat Kina 17/1800-tal

Stekfat Kina 17/1800-tal

Skål med lock porslin Kina

Skål med lock porslin Kina

Bålskål Kina Sang de Boeuf

Bålskål Kina Sang de Boeuf

Kinesiskt porslin

Kinesiskt porslin

Kaffe & teservis

Kaffe & teservis

Bojaner Kina

Bojaner Kina

Monterhyllor Kina 1900-tal

Monterhyllor Kina 1900-tal

Akvarell med brodyr Kina

Akvarell med brodyr Kina

Vårt Nyhetsbrev