Arkiv

Orientaliskt - Sida 526

Urna med lock i porslin

Urna med lock i porslin

A Red-Ground Lacquer Box

A Red-Ground Lacquer Box

Golvurna Kanton

Golvurna Kanton

Fat Kina

Fat Kina

Terrinfat Kina 1700-tal

Terrinfat Kina 1700-tal

Vas Kina 1900-tal

Vas Kina 1900-tal

Rökelsekar brons

Rökelsekar brons

Plakett Kina 1900-tal

Plakett Kina 1900-tal

A Three Piece Famille rose Garniture

Golvurna Kina 1900-talets andra hälft

Vas kina omkring 1900

Vas kina omkring 1900

339 - Tallrikar Kina 1700-tal

339 - Tallrikar Kina 1700-tal

Vårt Nyhetsbrev