Skålar
2021-04-24
902688
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, polykrom dekor av figurscener respektive blommor, läng 23- 26,5 cm.
Bruksslitage, en med bottensprickor.