Arkiv

Orientaliskt - Sida 284

Figurin Kina

Figurin Kina

Gong-gong brons Japan 1800-tal

Risbehållare Famille noir

Risbehållare Famille noir

Famille rose

Famille rose

A Bronze Tripod (Selected)

A Bronze Tripod (Selected)

Skål och fat Kina

Skål och fat Kina

Urna / lampa

Urna / lampa

Urna porslin Kina fam. rose 18/1900-tal

A Famille Rose Wrist-Rest (Selected)

Buddaskulptur förgylld brons

Buddaskulptur förgylld brons

Punishment pictures

Punishment pictures

Stekfat Kina

Stekfat Kina

Vårt Nyhetsbrev