Arkiv

Orientaliskt - Sida 204

Dosa

Dosa

A Pair of Blue and White Baluster vases

A Blue and White Jar and Cover

Apsaror

Apsaror

Tvättfat

Tvättfat

Kinesisk karott från 1800-talets början

Stekfat Kina 1700-tal

Stekfat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal

Pilgrimsflaskor Kina 1800-tal

Pilgrimsflaskor Kina 1800-tal

Pilgrimskrus

Pilgrimskrus

Bordsarmatur Famille Jaune Kina 1800-tal

Uppläggningsfat Kina 1700-tal Kompaniporslin

Vårt Nyhetsbrev