Fat Kina 1700-tal
2019-09-11
675807
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, tidig Qianlong (1736-1795), dekor av lövformad kartusch med bambu, pion samt krysantemum i underglasyrblått, brättet med rutbård, diameter ca 32 cm
Smärre slitage