Arkiv

Orientaliskt - Sida 1515

Unika kinesiska fat

Unika kinesiska fat

Samling orientaliskt porslin

Samling orientaliskt porslin

Kakemon

Kakemon

Vas Kina 1900-talets första hälft

Lackarbeten Asien

Lackarbeten Asien

Skålfat Kina

Skålfat Kina

Stekfat Kina 1700-tal

Stekfat Kina 1700-tal

Tallrikar Kina 1700-tal

Tallrikar Kina 1700-tal

Teburkar

Teburkar

Persiska skålfat

Persiska skålfat

A Carved Stone Plaque

A Carved Stone Plaque

Skulptur

Skulptur

Vårt Nyhetsbrev