Tallrikar Kina 1700-tal
2019-11-27
707648
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), djup modell, vågformat brätte, dekor av strödda blommor i underglasyrblått, diameter ca 22,5 cm
Flertalet nagg (vissa större), krackelering, en med spricka