Arkiv

Orientaliskt - Sida 1380

Skål Kina Republik

Skål Kina Republik

A Painted Stoneware Figure

A Painted Stoneware Figure

Mindre skål Doucai

Mindre skål Doucai

Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal

An Embroidered Silk Textile

An Embroidered Silk Textile

Väggrelief Kina

Väggrelief Kina

Marionettdockor Burma

Marionettdockor Burma

Skuggspelsdockor Wayang Bali

Skuggspelsdockor Wayang Bali

Rökelsekar Kina 1900-talets mitt

Uppläggsfat, Japan

Uppläggsfat, Japan

Tekanna Japan

Tekanna Japan

Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal

Vårt Nyhetsbrev