Fat Kina 1700-tal
2018-01-11
512894
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av tårpil, lotus samt bambu i underglasyrblått, diameter ca 28,5 cm
Ett kantnagg