Arkiv

Glas - Sida 709

Glasminiatyrer

Glasminiatyrer

Hortuskruka

Hortuskruka

Vinglas skål B Vallien

Vinglas skål B Vallien

Skål i glas och nysilver

Skål i glas och nysilver

Vas 1800-tal

Vas 1800-tal

Karaff med propp Rene Lalique

Karaff med propp Rene Lalique

Skålfat Eva Englund

Skålfat Eva Englund

Champagneglas Daum Frankrike

Champagneglas Daum Frankrike

Karaffer glas

Karaffer glas

Göran Wärff skålfat vas

Göran Wärff skålfat vas

Skulptur  Bertil Vallien

Skulptur Bertil Vallien

Vas i glas signerad Gallé

Vas i glas signerad Gallé

Vårt Nyhetsbrev