Arkiv

Belysning - Sida 821

Ytterbelysning Poul Henningsen för Louis Poulsen

Golvlampor 1970-tal

Golvlampor 1970-tal

Ljuskrona i brons 1700/1800-tal

Takampel i art deco med blästrad glasskiva

Taklykta

Taklykta

Golvlampa

Golvlampa

Golvlampa

Golvlampa

Sengustaviansk ljuskrona

Sengustaviansk ljuskrona

Ljusstakar i tenn sengustavianska

Ampel 1900-talets början

Ampel 1900-talets början

Taklampa

Taklampa

Ljusstakar PH. Lundén Lidköping

Vårt Nyhetsbrev