Arkiv

Belysning - Sida 805

Taklampa

Taklampa "PH5"

Mathieu Challiéres ´´La Grande Voliére´´ taklampa

Praktlykta

Praktlykta

4 bordslampor från Watt & Veke

Golvlampa 1940-tal

Golvlampa 1940-tal

Golvlampa 1900

Golvlampa 1900

Kandelabrar 1800-tal

Kandelabrar 1800-tal

Takampel 1900-talets första hälft

Hans-Agne Jakobsson

Hans-Agne Jakobsson

Arne Jacobsen golvlampa

Arne Jacobsen golvlampa

Golvlampa 1940-tal

Golvlampa 1940-tal

Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil

Vårt Nyhetsbrev