Arne Jacobsen golvlampa
2019-10-05
683342
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
ARNE JACOBSEN, golvlampa, AJ-lampan, svartlackerad metall, 1970-tal, Louis Poulsen, Danmark, formgiven 1959, höjd ca 130 cm
Bruksslitage, färgbortfall, lampskärmen något lös, ej funktionstestad