Arkiv

Belysning - Sida 743

Taklampa

Taklampa

Lampe à bouillette 1800-tal

Lampe à bouillette 1800-tal

Golvlampa

Golvlampa

Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona Karl Johan-stil

Ljuskrona Karl Johan-stil

Bordslampor ett par Car fagerlund Orrefors

Utomhusarmaturer ett par

Utomhusarmaturer ett par

Taklampa

Taklampa

Taklampa

Taklampa

Bordslampa i brons 1900-talets början

Golvlampa Josef Frank

Golvlampa Josef Frank

Tom Dixon taklampa

Tom Dixon taklampa

Vårt Nyhetsbrev