Arkiv

Belysning - Sida 278

Ljuskrona i gustaviansk stil 1900-tal

Golvlampa design Frank

Golvlampa design Frank

Väggarmaturer Spanien

Väggarmaturer Spanien

Bordslampa

Bordslampa

Takfotogenlampa 1800-talets slut

Golvlampa designs Hans Agne Jakobsson

Design Josef Frank Svenskt Tenn

Johan Petter Johansson

Johan Petter Johansson

Bordslampa design Josef Frank

Bordslampa design Josef Frank

Ljuskrona empirestil

Ljuskrona empirestil

Poul Henningsen Tema

Poul Henningsen Tema

Taklykta omkring 1900

Taklykta omkring 1900

Vårt Nyhetsbrev