Taklykta omkring 1900
2016-11-10
420254
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
TAKLYKTA, 1900-talets början, delvis brons, bladdekor, höjd 77 cm
Proveniens: från fastighet Svartmannagatan 24, Gamla stan
Smärre glasnagg