Arkiv

Belysning - Sida 148

Ljuskrona empirestil

Ljuskrona empirestil

Ljuskrona brons

Ljuskrona brons

Golvlampa Italien

Golvlampa Italien

Ljuskrona 1900-talets början

Ljuskrona 1900-talets början

Golvlampa mässing 1950-tal

Golvlampa mässing 1950-tal

Carl Fagerlund Orrefors

Carl Fagerlund Orrefors

Ettore Sottsass,

Ettore Sottsass, "Mefistole", takarmaturer, 4 st.

Bouillottelampa

Bouillottelampa

Ljuskrona med prismor

Ljuskrona med prismor

Ljuskrona Oscariansk

Ljuskrona Oscariansk

Estrid Ericson, takarmaturer, 1 par, Svenskt Tenn

Ljuskrona

Ljuskrona

Vårt Nyhetsbrev