Ljuskrona brons
2017-12-01
505098
| Klubbat belopp | 8 400 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, för 18 ljus, brons, förgylld, höjd ca 80, diameter 65 cm
Lös dekordel medföljer, borrad för el