Arkiv

Allmoge - Page 17

Skrivschatull

Skrivschatull

Lokor 1800-tal

Lokor 1800-tal

Ölgås Selma Giöbel

Ölgås Selma Giöbel

Dalahästar

Dalahästar

Kista 1800-tal

Kista 1800-tal

Rymdmått Nore Edlund

Rymdmått Nore Edlund

Hänglåd Nore Edlund

Hänglåd Nore Edlund

Kåsor slev stekpannor mm Nore Edlund

Aladåbformar Nore Edlund

Aladåbformar Nore Edlund

Brännvinsflaskor 1800-talets första hälft

Trefot 1800-talets första hälft koppar

Föremål i tenn 17/1800-tal

Föremål i tenn 17/1800-tal