Arkiv

Allmoge - Page 16

Vattentunna i koppar omkring 1900

Brännvinsflaskor 1800-talts första hälft

Kittlar 1800-tal koppar

Kittlar 1800-tal koppar

Butelj och brännvinsflaska

Butelj och brännvinsflaska

Kniv Thore Sunna

Kniv Thore Sunna

SVEPASKAR 1800-talets mitt

SVEPASKAR 1800-talets mitt

Tallrikar tenn 1700-tal

Tallrikar tenn 1700-tal

Kallskål i tenn

Kallskål i tenn

Dalahäst 1900-talets början

Dalahäst 1900-talets början

Kista med kurbitsmålning

Kista med kurbitsmålning

Kärl täljsten

Kärl täljsten

Dalahäst

Dalahäst