Arkiv

Allmoge - Page 14

Fotogenlampa Gusums Bruk

Fotogenlampa Gusums Bruk

Grytkrok 1700-tal eller äldre

Grytkrok 1700-tal eller äldre

Aladåbform kakformar i koppar

Aladåbform kakformar i koppar

Tallrikar tenn 1700-talets slut

Kastruller Nore Edlund

Kastruller Nore Edlund

Kastruller Nore Edlund

Kastruller Nore Edlund

Bössa potta kaffekanna koppar

Bössa potta kaffekanna koppar

Ljusstakar i tenn GW Lindberg Örebro

Vattentunna i koppar

Vattentunna i koppar

Kopparkittlar

Kopparkittlar

Glödfatshållare 1700-tal järn

Glödfatshållare 1700-tal järn

Bordsplåt omkring 1800

Bordsplåt omkring 1800