Arkiv

Allmoge - Page 11

Kittel koppar

Kittel koppar

Skål daterad 1862

Skål daterad 1862

Ljusstake renässans

Ljusstake renässans

Kopparkittel med lock 1700/1800-tal

Fiollåda allmoge

Fiollåda allmoge

Bandsked med fabeldjur

Bandsked med fabeldjur

Ko i skulpterat trä

Ko i skulpterat trä

Skåp allmoge

Skåp allmoge

Vindflöjel 1800-tal

Vindflöjel 1800-tal

Form daterad 1818 koppar

Form daterad 1818 koppar

Koppartunna

Koppartunna

Hängskåp Jämtland

Hängskåp Jämtland