Arkiv

Allmoge - Page 10

Tennföremål 1800-tal

Tennföremål 1800-tal

Sockerkaksform aladåbform koppar

Åkdyna Skåne

Åkdyna Skåne

Munkpanna Nore Edlund

Munkpanna Nore Edlund

Bonad Småland

Bonad Småland

Stop i silver

Stop i silver

Skåp 1700-tal

Skåp 1700-tal

Snushund 1800-tal

Snushund 1800-tal

Hästar Dalarna

Hästar Dalarna

Hörnskåp Dalarna

Hörnskåp Dalarna

Väggplåt troligen 1700-tal

Väggplåt troligen 1700-tal

Kanna 1800-talets första hälft koppar