Arkiv

Allmoge - Page 12

Ask med skjutlock

Ask med skjutlock

Aladåbform i koppar mortlar i brons

Snushund

Snushund

Koppar kaffepannor

Koppar kaffepannor

Hängskåp i allmoge drickamålat

Hängskåp i allmoge 1700-tal

Hängskåp i allmoge 1700-tal

Folkdräkt

Folkdräkt

Märkduk

Märkduk

Kaffepanna koppar

Kaffepanna koppar

Skänkstop tenn

Skänkstop tenn

Skänkstop tenn 1800-talets mitt

Skänkstop Johna Philip Kruth

Skänkstop Johna Philip Kruth