Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 2

Hänge, 14 k vitguld, Ryssland 1900-tal

Collier, 18 k guld, satinerat, briljanter, 1,06 ct

Cartier, manschettknappar, lapis

Dubbelclip, platina, 1930-tal, diamanter

Helalliansring, 18 k vitguld, briljanter, 2,40 ct

De Vroomen, örhängen, 18 k guld, ebenholts

Pärlcollier, signerad intaglio, röd jaspis

Heinrich Moser & Cie, damarmbandsur, art deco

Ring, platina, safir, 4,00 ct, diamanter, 0,96 ct

Brosch, platina, Belle Epoque, pärla, briljanter

Ring, platina, rosa turmalin, diamanter

Armband, 14 k guld, Wien, Österrike 1950-1960-tal