Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 3

A Russian icon of the Sainted Martyr Dimitri

Shanshui Louge Ce 16 Paintings

Konsolbord, sengustavianskt, av Jonas Frisk

Fontänskulptur, omkring 1900

Fontänskulptur, omkring 1900

A Japanese Shodana Cabinet

A Japanese Shodana Cabinet

Arkitektskrivbord, rokoko

Arkitektskrivbord, rokoko

Simon de Vos,

Simon de Vos, "Låt barnen komma till mig"

Dryckeskanna silver Stockholm 1600-tal

Ludvig Frid, Midsommardröm

Ludvig Frid, Midsommardröm

Byrå, rokoko, av Jacob Sjölin

Byrå, rokoko, av Jacob Sjölin

Kandelabrar, Restauration

Kandelabrar, Restauration

Parkurnor, 1800-talets tredje kvartal