Simon de Vos, "Låt barnen komma till mig"

Simon de Vos,
Simon de Vos,
Simon de Vos,
Simon de Vos,
Simon de Vos,
Simon de Vos,
Simon de Vos,
Simon de Vos,
Simon de Vos,
Simon de Vos,
Simon de Vos,
Simon de Vos,

Klubbat för:

60000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

SIMON DE VOS
Antwerpen 1603-1676 Antwerpen
Låt barnen komma till mig
Rester av signatur "Simon me f. 164*"
Olja på koppar, 37 x 74 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Målningen köptes i antikhandel i Tallinn, Estland på 1930-talet och har sedan dess funnits i samma familjs ägo.

367

2020-06-10