Fontänskulptur, omkring 1900

Fontänskulptur, omkring 1900
Fontänskulptur, omkring 1900
Fontänskulptur, omkring 1900
Fontänskulptur, omkring 1900
Fontänskulptur, omkring 1900
Fontänskulptur, omkring 1900
Fontänskulptur, omkring 1900
Fontänskulptur, omkring 1900
Fontänskulptur, omkring 1900
Fontänskulptur, omkring 1900
Fontänskulptur, omkring 1900
Fontänskulptur, omkring 1900
Fontänskulptur, omkring 1900
Fontänskulptur, omkring 1900

Klubbat för:

65000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

FONTÄNSKULPTUR, 1800-talets slut/1900-talets början, föreställande Triton, patinerad brons, senare vattenutkastare, postament av sandsten, höjd 100 cm, enstaka lagningar, postament med avslag

130

2020-06-10