Fontänskulptur, omkring 1900
Closed
2020-06-10
130
| Sold for | 65000 SEK |
| Estimate | 50 000-60 000 SEK |
FONTÄNSKULPTUR, 1800-talets slut/1900-talets början, föreställande Triton, patinerad brons, senare vattenutkastare, postament av sandsten, höjd 100 cm, enstaka lagningar, postament med avslag