Arkiv

Klassiska - Page 4

Hereke, signerad, silke på silkesvarp

Tabriz, semiantik

Tabriz, semiantik

Tabriz, semiantik

Tabriz, semiantik

Tabriz, semiantik 1920-tal

Tabriz, semiantik 1920-tal

Hereke, semiantik, signerad, silke på silkevarp

Tabriz, signerad Moradi

Tabriz, signerad Moradi

Heriz, antik

Heriz, antik

Heriz, semiantik 1940-50-tal

Heriz, semiantik 1940-50-tal

Gendje, antik

Gendje, antik

Yazd, semiantik 1920-tal

Yazd, semiantik 1920-tal