Arkiv

Klassiska - Page 3

Hamadan, semiantik, galleri

Hamadan, semiantik, galleri

Skålfat, Osmanska riket, Iznik, 1600-tal

Kashan, semiantik 1930-40-tal

Kashan, semiantik 1930-40-tal

Antik anatolisk matta med osmanska statsvapnet

Hereke, old, signerad Hereke, silke på silkesvarp

Hereke, semiantik, signerad Hereke, silke

Kashan, semiantik 1930-40-tal

Kashan, semiantik 1930-40-tal

Isfahan, antik ca 1910, korkull på silkesvarp

Kashan, semiantik, signerad Kazemi

Isfahan, semiantik

Isfahan, semiantik

Isfahan, semiantik 1920-30-tal

Nain, old

Nain, old