Arkiv

Klassiska - Page 2

Tabriz, semiantik, signerad Pourkazem

Kerman, semiantik 1930-tal

Kerman, semiantik 1930-tal

Heriz, semiantik

Heriz, semiantik

Bakhtiari, semiantik

Bakhtiari, semiantik

Tabriz, antik/semiantik, signerad Rangraz Allafaf

Tabriz, semiantik jaktmotiv

Tabriz, semiantik jaktmotiv

Veramin, semiantik 1950-60-tal, jaktmotiv

Peking, Kina, antik

Peking, Kina, antik

Ghom, semiantik

Ghom, semiantik

Skålfat, Osmanska riket, Iznik, 1700-tal

Isfahan, old, korkull på silkesvarp

Malayir

Malayir