Arkiv

Klassiska - Page 3

Minatyrmålning, av Johann Renatus Lüderitz

Mytologiska scenerier, tillskrivna Jonas Wallström

Greta Garbo memorabilia

Greta Garbo memorabilia

Champagneglas, 12 stycken, sengustavianska

Flaska, Casimirsborgs glasbruk, 1700-tal

Vaxstapelställ, rokoko, av Sven Hallgren 1770

Vinglas, 12 stycken, sengustavianska

Porträtt av hovsekreteraren Paul von Jacobsson

Miniatyrmålning av Heinrich Friedrich Füger

Smörask, fajans, Delft, Holland 1700-tal

Bassäng, Persien, 1700/1800-talets första hälft