Arkiv

Klassiska - Page 2

Khamseh, antik 1800-talets första hälft

Lori, antik 1800-talets andra hälft

Heriz, antik 1910-20-tal

Heriz, antik 1910-20-tal

Baotou, antik, figural

Baotou, antik, figural

Bidjar, semiantik 1920-tal, galleri

Isfahan, antik ca 1915, bönematta

Baotou, antik

Baotou, antik

Gendje, antik ca 1875-1900

Gendje, antik ca 1875-1900

Tekke, antik ca 1900

Tekke, antik ca 1900

Hereke, figural, silke på silkesvarp

Kerman, antik, jaktmotiv

Kerman, antik, jaktmotiv

Heriz, antik

Heriz, antik