Arkiv

Klassiska

Nain, silke på silkesvarp

Nain, silke på silkesvarp

Ghom, silke på silkesvarp

Ghom, silke på silkesvarp

Heris, antik 1900-1910-tal

Heris, antik 1900-1910-tal

Kashan Mohtasham, antik, figural

Khamseh, antik 1800-talets första hälft

Khamseh, antik ca 1850-1875

Khamseh, antik ca 1850-1875

Kashan, semiantik 1960-tal, signerad Kashan Farzad

Täbris, semiantik

Täbris, semiantik

Ghom, semiantik

Ghom, semiantik

Hereke med bönenisch i silke, semiantik, signerad

Kerman, antik, figural

Kerman, antik, figural

Kashan, semiantik 1950-tal

Kashan, semiantik 1950-tal