Arkiv

Orientaliskt - Sida 1345

Penselvas Kina

Penselvas Kina

Bordsarmatur Kina Imari 1700-tal

Såssnipor Kina

Såssnipor Kina

Akvarell Kina

Akvarell Kina

Skålfat Kina

Skålfat Kina

Akvarell Kina

Akvarell Kina

Indisk miniatyr  En samlares hem

Tallrikar

Tallrikar

Fouhundar samtida

Fouhundar samtida

Ingefärskrus samt bärtallrik

Ingefärskrus samt bärtallrik

Skålfat Japan Imari 1800-tal

Skålfat Japan Imari 1800-tal

Bärtallrikar Kina

Bärtallrikar Kina

Vårt Nyhetsbrev