Arkiv

Mattor/Textilier - Page 25

Märta Måås-Fjetterström Tusenskönan

Marianne Richter akvareller

Marianne Richter akvareller

Orientmatta Peking Kina semiantik 1920-tal

Barbro Nilsson

Barbro Nilsson

Matta

Matta

Vävd tapet

Vävd tapet

Orientmatta

Orientmatta

Märta Måås-Fjetterström Bruna heden matta

Semiantik Täbriz

Semiantik Täbriz

Orientmatta Hereke silke

Orientmatta Hereke silke

Orientmatta Keshan semiantik

Orientmatta Keshan semiantik

Orientmatta Isfahan old

Orientmatta Isfahan old