Arkiv

Mattor/Textilier - Page 23

Orientmatta Mashad semiantik 1920-30-tal

Orientmatta semiantik signerad Sarouk

Orientmatta

Orientmatta

Orientmatta Kashmir

Orientmatta Kashmir

Orientmatta Lennartsnäs

Orientmatta Lennartsnäs

Orientmatta

Orientmatta

Gunilla Lagerheim-Ullberg

Gunilla Lagerheim-Ullberg "Tekla" Kasthall matta

275 - Orientmatta Kirman ca 482 x 320 cm

Orientmatta semiantik Heris

Orientmatta semiantik Heris

Märta Måås Fjetterström

Märta Måås Fjetterström

Vävnad Vättervågor Selma Giöbel

Orientmatta

Orientmatta