Arkiv

Glas - Sida 951

Vaser Arthuir Percy

Vaser Arthuir Percy

Vaser och skålar

Vaser och skålar

955 - Glassköljare 1800-tal

955 - Glassköljare 1800-tal

Nils Landberg ljusstakar Orrefors

Vicke Lindstrand vas

Vicke Lindstrand vas

Ingeborg Lundin Silvia Orrefors

Karaff Simon Gate

Karaff Simon Gate

Karaff samt skål Simon Gate

Karaff samt skål Simon Gate

Glas Sandviks Glasbruk

Glas Sandviks Glasbruk

Tapio Wirkkala vas 3507

Tapio Wirkkala vas 3507

Skålar på fot, Böhmen 1800-talets mitt

Göran Wärff vas

Göran Wärff vas

Vårt Nyhetsbrev