Arkiv

Glas - Sida 565

Bertil Vallien båt

Bertil Vallien båt

Grogglas karaff Hald

Grogglas karaff Hald

Kanna Monica Bratt Reijmyre Glasbruk

Flaska 1700-tal

Flaska 1700-tal

Karaff starkvinsglas

Karaff starkvinsglas

Vas Tapio Wirkkala

Vas Tapio Wirkkala

Flaskor 1800-talets första hälft

Reijmyre

Reijmyre "Operkällaren" champagneglas

Glasservis

Glasservis

Servisglas

Servisglas

Jan Johansson skål

Jan Johansson skål

Ariel Edvin Öhrström vas

Ariel Edvin Öhrström vas

Vårt Nyhetsbrev