Arkiv

Belysning - Sida 67

Takkrona omkring 1900

Takkrona omkring 1900

Ljuskrona förgylld brons

Ljuskrona förgylld brons

Takarmatur 1900-talets första hälft

Ljuskrona i sengustaviansk stil

Ljuskrona gustaviansk stil

Ljuskrona gustaviansk stil

Takplafond 40-tal

Takplafond 40-tal

Gustavianska appliquer

Gustavianska appliquer

Ljuskrona

Ljuskrona

Ljuskrona Karl Johan-stil

Ljuskrona Karl Johan-stil

Ljuskrona

Ljuskrona

Ljusjrona i empirestil

Ljusjrona i empirestil

Lampa empirestil

Lampa empirestil

Vårt Nyhetsbrev