Takkrona omkring 1900
2017-05-01
458378
| Klubbat belopp | 13 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
TAKKRONA, omkring 1900, oscariansk, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, förgyllda dekorelement, höjd ca 88, diameter ca 41 cm
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen