Arkiv

Belysning - Sida 3109

Lykta 1900-talets första hälft

Borslampa Bergbom

Borslampa Bergbom

Takarmatur 1900-tal

Takarmatur 1900-tal

Takkrona glas och plexi

Takkrona glas och plexi

Bordslampa omkring 1900

Bordslampa omkring 1900

Taklampa Louis Poulsen

Taklampa Louis Poulsen

Takarmatur i mässing

Takarmatur i mässing

Takarmaturer 1900-talets andra hälft

Ampel empirestil

Ampel empirestil

Taklampa

Taklampa

Bordlampfötter sekelskiftet 1900

Ljuskrona

Ljuskrona

Vårt Nyhetsbrev