sv
en
fi
de
Sälja
Köpa
Auktioner
Specialistområden
Kalendarium
Kontakt
Om oss
Nyheter
Sök
Sälja
Köpa
Auktioner
Specialistområden
Kalendarium
Kontakt
Om oss
Nyheter
Sök
Svenska
English
Suomi
Deutsch
Svenska
Böcker, Kartor & Handskrifter
Page´s autograph manuscript log book
Bouvet´s L´estat present de la Chine 1697
Manuscript copy of Bayer´s Museum Sinicum
Delisle´s Russian Atlas St. Petersburg 1745
Kandinsky´s rare Klänge 1913 signed by the artist
Illuminated manuscript 1477 Carthusian provenance
Captain Page´s manuscript Report on China in 1844
Engravings from the Emperor´s garden at Rehe
Miniature Prayerbook Low Countires after 1230
Lilius Orbis breviarium 1493
Rare collection of four Russian battle plates
Erik XIV och Svante Sture d.y. daterad 1561
1
2
3
4
5
6
7
8
9
>
Sälja
Köpa
Slagauktioner
Temaauktioner & Specialauktioner
Specialistområden
Kalendarium
Kontakt
Om oss
Nyheter
Marknad & Press
Ordlista
Arkiv
Personuppgiftspolicy
Visa cookies
Instagram
Facebook
Sälja
Köpa
Slagauktioner
Specialistområden
Kalendarium
Kontakt
Om oss
Nyheter
Marknad & Press
Ordlista
Arkiv
Personuppgiftspolicy
Visa cookies
Instagram
Facebook
Auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Hamburg
Helsingfors
Köln
Neuss / Düsseldorf
Vårt Nyhetsbrev