Arkiv

Moderna & Nutida - Page 2

Carl Malmsten, rölakanmatta

Carl Malmsten, rölakanmatta

Matta, rölakan, Sverige

Matta, rölakan, Sverige

Rölakanmatta Vita Rutmattan efter MMF:s förlaga

Judith Johansson,

Judith Johansson, "Ringblom", rölakanmatta

Matta, okänd formgivare 1950-tal

Ingegerd Silow, rölakanmatta

Ingegerd Silow, rölakanmatta

Verner Panton, matta, Habitat 1998

Karin Jönsson, matta, Kristianstads läns Hemslöjd

Matta, rölakan, 1960-tal

Matta, rölakan, 1960-tal

Matta, rölakan, signerad GBJ

Matta, rölakan, signerad GBJ

Rakel Callander, matta

Rakel Callander, matta

Alice Wallebäck, rölakanmatta

Alice Wallebäck, rölakanmatta