Arkiv

Moderna & Nutida - Page 2

Berit Woelfer, rölakanmatta,

Berit Woelfer, rölakanmatta, "Garden"

Anna-Greta Sjöqvist, rölakanmatta

Rakel Callander, rölakanmatta

Rakel Callander, rölakanmatta

Rölakanmatta, 1900-talets mitt

Carl Dangel, rölakanmatta

Carl Dangel, rölakanmatta

Rölakanmatta, 1960-tal

Rölakanmatta, 1960-tal

Flossamatta, Sverige 1930-40-tal

Södra Kalmar Läns Hemslöjd, reliefflossa, 1950

Anna-Lisa Odelqvist Kruse, rölakanmatta

2 rölakanmattor, 1900-talets mitt

Anna Hådell, rölakanmatta, Leksands Hemslöjd