Arkiv

Moderna - Page 5

Greta Magnusson Grossman, soffa, Firma Studio

Josef Frank, vitrinskåp, Svenskt Tenn

Alf Wallander, unik vas, Reijmyre 1914

Edvin Öhrström, vas, Orrefors 1945, Edvin

Leander Engström, I trädgården

Bengt Lindström, olja på duk

Bengt Lindström, olja på duk

Ragnar Sandberg, Ner mot havet

Piero Fornasetti, vikskärm, Italien 1950-tal

Otto Schulz, fåtöljer, 1 par, Boet

Peter McIntyre, Landskapsbild från Nya Zeeland

Rajmund Ziemski, Pejzaz - Landskap 23/63

Bengt Lindström, Hedna-natt

Bengt Lindström, Hedna-natt