Arkiv

Klassiska - Page 4

Heriz, antik 1890-1910-tal

Heriz, antik 1890-1910-tal

Bakhtiari, antik omkring 1920

Bakhtiari, antik omkring 1920

Vävd tapet, Flandern, 1600-talets andra del

semiantik signerad Tabriz

semiantik signerad Tabriz

semiantik signerad Mashad

semiantik signerad Mashad

semiantik Veramin

semiantik Veramin

semiantik figural Kashan matta

Kashan semiantik 1930-tal figural