Arkiv

Klassiska - Page 3

antik Baotou/Pao-tou, Kina

antik Baotou/Pao-tou, Kina

Semiantik Baotou/Pao-Tou, Kina

semiantik Veramin

semiantik Veramin

Kaukasien, sannolikt Karabagh, antik kelleh

Malayer, antik ca 1910-tal, galleri

antik Gabbeh matta

antik Gabbeh matta

Nordvästpersisk semiantik gallerimatta

Vävd tapet efter design av Jean-Baptiste Huet

Khorjin, antik 1900-1925

Khorjin, antik 1900-1925

Hereke, silke på silkesvarp

Hereke, silke på silkesvarp

Tabriz semiantik signerad

Tabriz semiantik signerad

Veramin, antik omkring 1900

Veramin, antik omkring 1900